2013 m. gruodžio 1 d., sekmadienis

Žemaitija

Žemaitija (anksčiau tiesiog Žemaičiai) yra vienas iš Lietuvos etnokultūrinių regionų, taip pat geografinis ir istorinis regionas (ist. vok. Samaiten, lot. Samogitia). Pirmas paminėjimas – 1219 m., kur minimi du žemaičių kunigaikščiai dalyvavę taikos sudaryme tarp Lietuvos ir Volynės-Galicijos kunigaikštysčių 1215 m.
Žemaitijos etninio regiono sostine laikomi Telšiai, nors istoriškai Žemaičių žemės centras visad buvęs Medininkų žemėje, Medininkuose (dabartiniai Varniai). Būtent Medininkų žemė buvo nuolatinis kryžiuočių taikinys – į ten vedė daugelis jų žygių, kai buvo puolami žemaičiai.
Medininkuose 1417 m. buvo įkurta ir Žemaičių vyskupija. Kiti svarbūs Žemaitijos centrai buvo Raseiniai, Kražiai ir Šiausliai: šiuose miestuose rinkdavosi Žemaitijos seniūnijos seimeliai.
1441 m. Žemaitija tapo autonomiška LDK sudėtyje. Tais pačiais metais Žemaitijai buvo suteiktas oficialus Kunigaikštystės statusas ir ji buvo įtraukta į LDK, o vėliau ir į ATR valdovų titulus. 

http://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%BDemaitija

Grand Coat of Arms of Samogitia.png
  
Žemaitijos lankytinos vietos

Piliakalniai
Telšių rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Biržuvėnų piliakalnis. Luokės seniūnijoje. Pasiekiamas Biržuvėnų-Baltininkų keliu pavažiavus 300 m (yra dešinėje).

Buišų piliakalnis. Tryškių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Telšių-Šiaulių plento, pervažiavus Virvyčią, už 950 m pasukus į dešinę, pavažiavus 950 m iki Buišų kaimo kapinių, čia vėl pasukus į dešinę, už 100 m, už sodybos liekanų dar kartą pasukus į dešinę, pavažiavus 50 m ir pasukus į kairę, už 300 m (yra priekyje).

Buožėnų piliakalnis. Gūdanavo seniūnijoje. Pasiekiamas iš Telšių-Sedos plento Buožėnuose pasukus į kairę, laikantis labiau dešinės pavažiavus iki buvusių fermų, nuo jų pasukus keliuku į kairę, už 150 m - į dešinę, pavažiavus 150 m (yra kairėje, už 50 m).

Didžiųjų Burbiškių piliakalnis. Varnių seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Pavandenės važiuojant į Užvenčio-Varnių plentą kairesniu keliu iki trikampės sankryžos rytinio kampo, nuo jos pasukus į kairę, už 300 m (yra priekyje).

Džiuginėnų piliakalnis. Gadūnavo seniūnijoje. Pasiekiamas Telšių-Alsėdžių plentu išvažiavus iš Telšių miesto, dešinėje prasidėjus kolektyviniams sodams, už didesnio kelio posūkio į dešinę pervažiavus Durbino upelį (yra kairėje).

Getautės piliakalnis. Viešvėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Telšių-Varnių plento prieš Kungius pasukus į dešinę, pavažiavus 800 m laikantis dešinės (yra kairėje pervažiavus Viešvės upelį).

Girgždūtės piliakalnis. Varnių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Varnių-Karklėnų kelio Kęsuose pasukus į kairę, pavažiavus 600 m, buvusių fermų teritorijoje pasukus į dešinę, pavažiavus ir paėjus 1 km kalvos šiaurės rytiniu šlaitu ir viršumi per mišką einančiu keliuku (yra kelio gale).

Kalnėnų piliakalnis. Telšių mieste. Pasiekiamas iš Telšių-Sedos plento už geležinkelio pasukus Kalnėnų gatve į kairę ir pavažiavus 450 m (yra 100 m į kairę, už sodybos, gatvei sukantis į šiaurės vakarus).

Lauko Sodos piliakalnis. Ryškėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Telšių-Žarėnų plento pasukus į Lauko Sodą, joje pasukus į kairę, pavažiavus 800 m, paėjus į kairę per lauką 250 m.

Miksodžio piliakalnis. Varnių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Janapolės-Pavandenės kelio, prieš Šaukštelio piliakalnį pasukus į kairę link Viekšnalių, pavažiavus 1,3 km ir pasukus į dešinę, už 400 m.

Pagirgždūčio piliakalnis. Varnių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Varnių-Užvenčio plento Zdoniškėje pasukus į dešinę link Labūnavos, pavažiavus 5 km, ties toliau nuo kelio kairėje esančia Burlaukių sodyba paėjus per laukus į dešinę 1 km (yra aukštumos pietrytiniame krašte, antras medžių guotas).

Paplienijos piliakalnis. Žarėnų seniūnijoje. Pasiekiamas Žarėnų-Žlibinų keliu pavažiavus 2 km nuo Žarėnų centro, už kanalo kelio dešinėje pasukus į dešinę, už 200 m (yra 100 m į dešinę, nusileidus į Minijos slėnį, kitapus Minijos (per ją yra tiltelis)).

Sėbų piliakalnis. Luokės seniūnijoje. Pasiekiamas iš Telšių-Varnių plento sankryžos su Žarėnų-Luokės keliu pasukus Luokės link, už 1,3 km pasukus keliu į dešinę Janapolės link, už 200 m (yra kairėje).

Skurvydiškės piliakalnis. Degaičių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Telšių-Šiaulių plento ties Telšių rytinio apvažiavimo sankryža pasukus į kairę ir pavažiavus lauko keliuku 350 m (yra kairėje).

Šatrijos piliakalnis. Upynos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Luokės-Gaulėnų kelio Žylakiuose (stovi meninė rodyklė) pasukus į dešinę (yra kelio gale).

Šaukšteliio piliakalnis. Varnių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Janapolės-Pavandenės kelio, už jo didesnio posūkio į dešinę prieš Pavandenę, už sodybos kairėje pasukus į kairę pro negyvenamą sodybą ir pavažiavus 350 m.

Vembūtų piliakalnis. Varnių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Varnių-Tverų kelio Varneliuose pasukus į kairę, pavažiavus 2,3 km iki staigesnio kelio posūkio į dešinę (yra 370 m į kairę).

Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai


Lokavos piliakalnis. Naujosios Akmenės seniūnijoje. Pasiekiamas Ramučių-Vėgerių (per Vėlaičius) keliu. Kairėje prasidėjus miškui sukti į dešinę iškart už pirmojo kanalo einančiu lauko keliuku, važiuoti į rytus 1,3 km (miške pravažiavus pirmą kvartalinę liniją keliukų išsišakojime laikytis dešinės. Piliakalnis yra antrame kvartale (atvažiavus į nedidelę miško laukymę matyti priekyje kylančio kalno šlaitas).

Papilės I piliakalnis. Papilės seniūnijoje. Pasiekiamas Papilės centre, ties S. Daukanto paminklu pasukus Papilės–Balsių keliu (yra pervažiavus tiltą per Ventą, kairėje).

Papilės II piliakalnis. Papilės seniūnijoje. Pasiekiamas Papilės centre ties paminklu S. Daukantui pasukus J. Basanavičiaus gatve į kairę, pavažiavus 150 m (yra priekyje už sankryžos).

Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Žuvininkų piliakalnis. Šiaulių mieste. Pasiekiamas Šiaulių-Panevėžio plentu pravažiavus sankryžą į Zoknius, už 400 m, ant kalvos miesto pabaigoje pasukus į kairę ir pavažiavus 750 m Pavasario gatve (yra priekyje, kiek dešiniau ant kitos aukštumos).


Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Bubių piliakalnis. Bubių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šiaulių-Tauragės plento (A12) pasukus į dešinę šiauriniu Bubių apvažiavimu, juo pavažiavus iki užtvankos per Dubysą ir nuo jos paėjus į kairę 250 m.

Jurgaičių piliakalnis. Meškuičių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šiaulių-Joniškio plento (A12) pasukus plentu į dešinę Meškuičių link ir pavažiavus 1,8 km (yra 100 m į dešinę).

Kurtuvėnų piliakalnis. Bubių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Kurtuvėnų centro važiuojant į Marges - iš viso 400 m (yra kairėje, ties kapais).

Luponių piliakalnis. Kužių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šiaulių- Kuršėnų autostrados (A11) ties Kuzavinėmis pasukus į dešinę, pavažiavus iki Luponių, jų centre pasukus į kairę link Nortaičių, už 300 m (yra dešinėje).

Normančių piliakalnis. Šiaulių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Rėkyvos-Pakapės plento pasukus į dešinę, į Normančius, juose - į kairę link Pakapės, pavažiavus 500 m ir per laukus - 200 m į kairę.

Rekčių piliakalnis. Kuršėnų seniūnijoje. Pasiekiamas Kuršėnų-Papilės plentu (155) pravažiavus Rekčius, prieš kanalą pasukus į kairę lauko keliuku, už 280 m (yra kitapus kanalo, per kurį padarytas lieptelis).

Romučių piliakalnis. Kuršėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Kuršėnų-Papilės plento (115) Romučiuose pasukus į kairę, už 900 m pasukus į dešinę ir paėjus 150 m palauke (yra už Srauto upelio).

Sauginių piliakalnis. Kužių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šiaulių-Tauragės plento (A12) Aukštelkėje pasukus į dešinę link Sauginių, Sauginių centre, ties paminklu Lietuvos nepriklausomybei - į kairę , 530 m iki tvenkinio šiaurinio kranto (yra dirvonuojančioje saloje, 150 m į pietus nuo tvenkinio šiaurinio kranto).

Šilėnų piliakalnis. Kuršėnų seniūnijoje. Pasiekiamas Kuršėnų-Švendrių keliu Šilėnuose pasukus į kairę ir pavažiavus 1 km (yra už kaimo, į kairę nuo kelio).


Skuodo rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Apuolės piliakalnis. Aleksandrijos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Guntino-Barstyčių kelio jam kylant į aukštumą pasukus į kairę (yra rodyklė) ir pavažiavus 550 m (yra kitapus Brukio upelio).

Erslos piliakalnis. Šačių seniūnijoje. Pasiekiamas Mosėdžio-Erslos keliu Ersloje pasukus į kairę, už 200 m - į dešinę, per trečios dešinėje sodybos kiemą, pavažiavus 600 m pro apleistą sodybą iki Erslos dubenuoto akmens miško pakraštyje (yra 100 m į šiaurę nuo jo).
Girdenių piliakalnis. Ylakių seniūnijoje. Pasiekiamas Girdenių - Vyžančių keliu pervažiavus Veretą ir palei ją laukais pavažiavus į kairę 440 m (yra už antro kanalo vingio, lauko pietiniame krašte).

Jedžiotų piliakalnis. Aleksandrijos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Klauseikių-Jedžiotų kelio pasukus keliuku į kairę pro Knežės kaimo kapines - iš viso 1 km (už kapinių einant per laukus, yra tiesiai).

Kalvių piliakalnis. Lenkimų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Lenkimų-Kalvių kelio už Šventosios pavažiavus 400 m, pasukus į dešinę, už 100 m lieptu perėjus Šventąją (yra kitame jos krante).
Kivylių piliakalnis. Aleksandrijos seniūnijoje. Pasiekiamas Truikinių - Kivylių keliu Kivyliuose, prieš leidžiantis į slėnį, pasukus į kairę, už 150 m prieš fermas pasukus per laukus į dešinę, už 400 m (yra šlaito į slėnį viduryje).

Kubiliškės piliakalnis. Skuodo seniūnijoje. Pasiekiamas Skuodo-Kubiliškės (per Kulus II) keliu pavažiavus arčiau Bartuvos tvenkinio einančiu vingiuotu lauko keliu beveik iki Opalio užtvankos (yra 50 m neprivažiavus užtvankos kairėje, priekyje).

Mikytų piliakalnis. Notėnų seniūnijoje. Pasiekiamas Notėnų-Barstyčių keliu Mikytuose, sankryžoje šalia sodybos kairėje pasukus keliuku į kairę, pavažiavus 800 m už nedidelio upelio, laikantis labiau dešinės, iki pusiau apleistos sodybos (yra 100 m į dešinę nuo jos, kitapus griovio, kuriuo teka upelis).
Mosėdžio piliakalnis. Mosėdžio seniūnijoje. Pasiekiamas važiuojant į Mosėdžio centrą Bartuvos kairiajame krante, už autobusų stotelės pasukus į dešinę ir pavažiavus 100 m (įvažiuojama į aikštelę).
Puodkalių piliakalnis. Skuodo seniūnijoje. Pasiekiamas Skuodo-Daukšių keliu už Bartuvos pasukus į dešinę ir pavažiavus 350 m pro sodybą (yra dešinėje).

Šakalių piliakalnis. Mosėdžio seniūnijoje. Pasiekiamas iš Puodkalių-Daukšių kelio prieš Daukšius, ties fermomis dešinėje pasukus į kairę link Kusų, pavažiavus 500 m ir prieš Erlą pasukus per laukus į dešinę, už 200 m (sunkiai randamas, nes aplinkoje neišsiskiria).

Užluobės piliakalnis. Skuodo seniūnijoje. Pasiekiamas Skuodo-Užluobės keliu pravažiavus Užluobę, ties nedideliu kelio posūkiu į dešinę pasukus į kairę per pievas 300 m link beržų guoto.

Veitelių piliakalnis. Aleksandrijos seniūnijoje. Pasiekiamas Ylakių-Gėsalų keliu pravažiavus Gėsalus ir ties pirmomis fermomis kairėje pasukus į kairę, už 50 m (už fermų pastato) - į dešinę, dar už 300 m - į kairę link karvių vasaros melžimo aikštelės, pavažiavus 200 m, už aikštelės pasukus į dešinę, už 400 m (miško dešinėje vakariniame šone) - į kairę per ganyklas, jų pakraščiu palei mišką (pabaigoje į šiaurės vakarus ir pietvakarius) paėjus 800 m (yra priekyje miške, 20 m nuo ganyklų krašto, sunkiau randamas, nes melioruotuose laukuose nėra geresnių orientyrų). 

Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Dapšių piliakalnis. Židikų seniūnijoje. Pasiekiamas Ukrinų-Kugių keliu, už Nurupio pavažiavus lauko keliuku į kairę iki galo (yra priekyje).

Daubarių piliakalnis. Tirkšlių seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Mažeikių pietvakarinio apvažiavimo, važiuojant iš rytų, pervažiavus Vešetę - į dešinę 300 m keliuku (yra priekyje, didesnis piliakalnis - už Vešetės).

Daubarių II piliakalnis. Tirkšlių seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Mažeikių pietvakarinio apvažiavimo, važiuojant iš rytų, pervažiavus Vešetę - į dešinę 300 m keliuku (yra priekyje, didesnis piliakalnis - už Vešetės).

Gyvolių piliakalnis. Viekšnių seniūnijoje. Pasiekiamas Palnosų-­Kairiškių keliu pravažiavus Gyvolius, ties kelio posūkiu į R pasukus į dešinę link čia esančios sodybos, nuo jos paėjus į dešinę 50 m.

Griežės I piliakalnis. Židikų seniūnijoje. Pasiekiamas „Mažeikių naftos“- Griežės keliu (pervažiavus Varduvą, kairėje).

Griežės II piliakalnis. Židikų seniūnijoje. Pasiekiamas pavažiavus keliu 900 m į pietus nuo pirmojo piliakalnio, už antrojo posūkio 150 m paėjus į kairę per laukus.

Jautakių piliakalnis. Tirkšlių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Mažeikių - Skuodo plento (170), prieš atsisukimą į Mažeikių pietvakarinį apvažiavimą pasukus į kairę, į kolektyvinius sodus, už 50 m ­- į kairę, 200 m laikantis labiau dešinės (yra priekyje).

Leckavos piliakalnis. Reivyčių seniūnijoje. Pasiekiamas Leckavos-Buknaičių keliu pavažiavus 300 m, prieš Gilupį pasukus į kairę ir pavažiavus 100 m iki mūrinio pastato griuvėsių, paėjus dar 100 m (yra priekyje, krūmuose).

Renavo piliakalnis. Sedos seniūnijoje. Pasiekiamas Židikų-Renavo keliu (207) neprivažiavus Renavo sodų pasukus į kairę ir pavažiavus 880 m (yra priekyje).
Rimolių piliakalnis. Sedos seniūnijoje. Pasiekiamas Renavo - Sedos keliu (207) Rimoliuose pasukus į dešinę, pavažiavus 600 m, ant kalvos, prieš kelio posūkį į dešinę pasukus į kairę, pavažiavus 220 m iki senojo kelio griovio (yra priekyje, už 150 m).

Ritinės piliakalnis. Židikų seniūnijoje. Pasiekiamas Pikelių-Židikų keliu, Ritinės kaimo pradžioje pasukus į kairę, dvaro parko keliu pavažiavus 30 m, ties jo susikirtimu su elektros linija paėjus į kairę 60 m.

Sedos piliakalnis. Sedos seniūnijoje. Pasiekiamas Sedos-Pašilės keliu, dar neišvažiavus už Sedos pasukus į dešinę, į kalvą vedančiu keliuku pavažiavus 100 m (yra kairėje pakilus į kalvą).

Vadagių piliakalnis. Sedos seniūnijoje. Pasiekiamas Ukrinų ­-Šilių keliu, ties nežymiu kelio posūkiu (dešinėje yra sodyba) pasukus per laukus į kairę, už 1,2 km (yra kiek dešiniau eglynėlio).
  
Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Andulių piliakalnis. Žalgirio seniūnijoje. Pasiekiamas Kretingos-­Tolių keliu ties didesniu posūkiu į rytus pasukus į dešinę, pavažiavus 450 m (yra kiek kairiau priekyje).

Auksūdžio piliakalnis. Darbėnų seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Darbėnų-­Impilties kelio (218) Auksūdžio kaimo šiaurinėje dalyje paėjus į dešinę 500 m per lieptą melioracijos griovyje iki miško, miške -­200 m į šiaurės rytus, pradedant nuo palei jo kraštą einančio kanalo centro. Piliakalnis sunkiai randamas, nes miške nėra aiškesnių orientyrų, o nuardyti pylimai menkai išsiskiria iš aplinkos.

Dauginčių piliakalnis. Kartenos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Palangos-Šiaulių plento Dauginčiuose pasukus į kairę, pavažiavus 1,1 km - į kairę, 500 m pro buvusias fermas, po to į dešinę pavažiavus 700 m iki sodybos dešinėje (yra 100 m už jos į šiaurės rytus). Meniška rodyklė į piliakalnį stovi prie kito kelio, piliakalnio šiaurės rytinėje papėdėje.

Gaudučių piliakalnis. Kartenos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Palangos-­Šiaulių plento už kanalo dešinėje, prieš Gaudučius pasukus į dešinę lauko keliuku, kuris lauko pakraštyje vingiuodamas leidžiasi į Alanto slėnį (sunkiai pravažiuojamas), iki slėnyje stovėjusios sodybos liekanų - iš viso 800 m (yra kiek kairiau, šalia jos).

Gintarų piliakalnis. Kartenos seniūnijoje. Pasiekiamas iš senojo Palangos-Šiaulių plento atkarpos Minijos kairiajame krante pasukus į kairę, į Gintarus, pavažiavus 1 km Martynaičių link (yra kairėje).

Imbarės piliakalnis. Imbarės seniūnijoje. Pasiekiamas Salantų-­Skaudalių keliu pravažiavus Pilupį, ties sodyba dešinėje pasukus į dešinę, nusileidus į slėnį ­- iš viso 300 m (yra dešinėje, meniška rodyklė pastatyta kairėje ant kalvos).

Įpilties piliakalnis. Darbėnų seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Laukžemės pusės atvažiavus į Senąją Įpiltį, centre pasukus į kairę, už 500 m (yra priekyje, dešinėje, už tvenkinio).

Kačaičių piliakalnis. Žalgirio seniūnijoje. Pasiekiamas Kretingos-Baublių keliu pasukus į kairę pro buvusias Baublių fermas, pavažiavus į šiaurę iki dešinėje kelio esančios pralaidos per melioracijos griovį, ją pervažiavus, toliau nežymiu lauko keliuku pavažiavus į šiaurę iki lauko krašto 900 m (yra lauko kyšulio gale, misko kraste).

Kartenos piliakalnis. Kartenos seniūnijoje. Pasiekiamas Kartenos-Budrių keliu nuo sankryžos į Kalniškius pavažiavus 450 m Budrių link, pasukus į dešinę ir pavažiavus lauko keliuku 300 m (yra priešais).

Kurmaičių piliakalnis. Kretingos seniūnijoje. Pasiekiamas Kretingos-­Tūbausių keliu pravažiavus Kurmaičius ir prieš Pilsupį pasukus į kairę, už 500 m (yra 50 m į dešinę, už kanalo).

Laivių piliakalnis. Imbarės seniūnijoje. Pasiekiamas Laivių pradžioje, prieš nedidelį kelio posūkį į dešinę pasukus į kairę, už 400 m, priešais Bubiną pasukus į kairę, pavažiavus lauko keliuku palei Bubiną 500 m (yra lauko kyšulio kampe).

Martynaičių piliakalnis. Kartenos seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Gintarų piliakalnio jo rytine papėde vedančiu keliu pavažiavus į šiaurę, į Martynaičius, už kairėje esančios sodybos pasukus lauko keliuku į kairę, į kalvą, joje toliau į dešinę lauku - iš viso 1,5 km iki aukštumos šiaurinio krašto (yra lauko kyšulio šiauriniame krašte, miške).

Mišučių piliakalnis. Žalgirio seniūnijoje. Pasiekiamas Raguviškių­-Budrių keliu ties naftos gręžiniais pasukus keliu į Nausodį, už 100 m ­ į kairę 450 m (yra priekyje, kiek dešiniau).

Negarbos piliakalnis. Kretingos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Ankštakių­-Dimitravo kelio ties Senkais pasukus į kairę, pavažiavus 800 m, pervažiavus Tenžę (yra kairėje nuo kelio).

Rūdaičių piliakalnis. Kretingos seniūnijoje. Pasiekiamas Rūdaičių­-Vidmantų keliu pavažiavus 450 m (yra dešinėje, pervažiavus Žibą).

Sauserių piliakalnis. Imbarės seniūnijoje. Pasiekiamas Kulupėnų-­Sauserių keliu prieš Sauserius pasukus į dešinę, pavažiavus 1,2 km žvyrkeliu, laikantis kairės, iki kraštinės sodybos, nuo jos paėjus 350 m per laukus į pietus (yra lauko kyšulio gale).
Senosios Įpilties I piliakalnis. Darbėnų seniūnijoje. Pasiekiamas važiuojant pro Įpilties piliakalnį į šiaurę lauko keliuku, neprivažiavus naftotiekio pasukus keliuku per jį į vakarus - iš viso 2,1 km nuo Senosios Įpilties centro, už elektros linijos pasukus į mišką, į kairę, paėjus 50 m (yra dešinėje, miške, tarp naftotiekio linijos ir Šventosios).
Senosios Įpilties II piliakalnis. Pasiekiamas Senosios Įpilties šiaurinėje dalyje pavažiavus pro buvusias fermas iš kairės į šiaurės vakarus 300 m (yra 30 m į dešinę, už Juodupio upelio).
Valėnų piliakalnis. Žalgirio seniūnijoje. Pasiekiamas Kretingos-­Radailių keliu Valėnuose pasukus į dešinę, pavažiavus 1,6 km (yra 50 m į kairę).

Vėlaičių piliakalnis. Kartenos seniūnijoje. Pasiekiamas Kretingos­-Vėlaičių keliu pervažiavus Tyrupalį, pasukus į kairę už sodybos ir laukais paėjus į šiaurės vakarus 400 m. 

Palangos miesto savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Palangos piliakalnis. Palangos mieste. Yra Palangos pietinėje dalyje, 200 m į pietvakarius už Gintaro muziejaus (pasiekiama palei jūrą (už kopų) einančia Meilės alėja iš šiaurės). 

Plungės rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Alsėdžių piliakalnis. Alsėdžių seniūnijoje. Pasiekiamas Alsėdžiuose nuo centro pavažiavus 300 m Alkų link (yra 100 m į kairę).

Gandingos piliakalnis. Nausodžio seniūnijoje. Pasiekiamas iš Plungės-Kulių plento (166) pasukus dešinę link Stonaičių, už 670 m vėl pasukus į dešinę ir pavažiavus 430 m, už sodybos dešinėje paėjus 230 m į dešinę.

Gegrėnų piliakalnis. Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje. Pasiekiamas Gegrėnuose pasukus link Dargaičių, pavažiavus 180 m, paėjus į dešinę, į mišką 150 m (yra kitapus Varduvos upelio).

Gegrėnų II piliakalnis. Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje. Pasiekiamas tuo pačiu keliu, kaip pirmasis piliakalnis, pavažiavus 200 m ir paėjus į dešinę, į mišką 250 m arba nuo pirmojo piliakalnio pasukus į pietus, kitapus upelio.

Gelindėnų piliakalnis. Paukštakių seniūnijoje. Pasiekiamas Plungės-Lieplaukės keliu pasukus į Gelindėnus, pavažiavus pro juos link Jonikų (yra ties staigiu kelio posūkiu į kairę, 150 m į dešinę).

Gintališkės piliakalnis. Platelių seniūnijoje. Pasiekiamas Gintališkės-­Salantų keliu pavažiavus nuo Gintališkės centro 1,3 km, prieš upeliuką pasukus į kairę ir pavažiavus 300 m iki antros sodybos (yra iškart už jos).

Girkantų piliakalnis. Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje. Pasiekiamas Gegrėnų-­Žemaičių Kalvarijos keliu, ties staigesniu kelio posūkiu į kairę, už jo susikirtimo su kanalu paėjus į dešinę per pievą 50 m.

Grigaičių piliakalnis. Babrungo seniūnijoje. Pasiekiamas iš Pauošnių-Platelių plento Babrungėnų vakariniam krašte pasukus į kairę Grigaičių-Stirbaičių keliu, pavažiavus 1,7 km, laikantis labiau kairės, keliui pasisukus labiau į pietus, pravažiavus sodybą kairėje prie kelio, už upelio pasukus į kairę, per laukus paėjus 400 m. Piliakalnis sunkiau surandamas, nes arčiau jo nėra aiškesnių orientyrų.

Lekemės piliakalnis. Stalgėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Plungės­-Rietavo plento (164) miške pasukus į dešinę link Lekemės, už Lekemės pavažiavus į dešinę 700 m iki miško kampo kelio dešinėje, ties juo pasukus į kairę, pavažiavus 400 m, už medžiais apaugusios griovos pasukus į kairę , už 100 m (yra priekyje).

Lieplaukalės piliakalnis. Babrungo seniūnijoje. Pasiekiamas Šiaulių-Palangos plentu pavažiavus 750 m Palangos pusėn nuo sankryžos į Skuodą (yra 30 m į kairę nuo plento).

Nausodžio piliakalnis. Nausodžio seniūnijoje. Piliakalnis ir papilys pasiekiami iš Plungės-­Kulių plento (166) Varkaliuose pasukus į dešinę link Noriškių, pavažiavus 1,1 km ir ties staigesniu kelio posūkiu į dešinę pasukus į kairę link sodybos, nuo jos takeliu paėjus į Babrungo slėnį ­- iš viso 700 m nuo kelio (piliakalnis - kairesnė apaugusi kalva, papilys - dešinesnė, pasiekiamas nuo piliakalnio paėjus 100 m šiaurės rytų kryptimi, perėjus seną melioracijos kanalą).

Nausodžio II piliakalnis. Nausodžio seniūnijoje. Piliakalnis ir papilys pasiekiami iš Plungės-­Kulių plento (166) Varkaliuose pasukus į dešinę link Noriškių, pavažiavus 1,1 km ir ties staigesniu kelio posūkiu į dešinę pasukus į kairę link sodybos, nuo jos takeliu paėjus į Babrungo slėnį ­- iš viso 700 m nuo kelio (piliakalnis - kairesnė apaugusi kalva, papilys - dešinesnė, pasiekiamas nuo piliakalnio paėjus 100 m šiaurės rytų kryptimi, perėjus seną melioracijos kanalą).

Nugarių piliakalnis. Paukštakių seniūnijoje.

Pakutuvėnų piliakalnis. Šateikių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šiaulių-­Palangos plento (A11) Aleksandrave pasukus į Pakutuvėnus, jų pradžioje pasukus per kaimo centrą į rytus keliuku ir pavažiavus 800 m, gale į šiaurės rytus (lauko kyšulį) - 100 m (yra slėnyje, miško pakraštyje).

Plungės piliakalnis. Plungės mieste. Pasiekiamas Birutės gatve važiuojant nuo Plungės bažnyčios link Prūsalių plentu (1,2 km nuo centro - yra 200 m į dešinę nuo gatvės, 30 m į šiaurę už miesto kapinių, einant pro jų šiaurės vakarinę dalį).

Pūčkorių I piliakalnis. Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Gegrėnų-Pūčkorių kelio, dešinėje kiek neprivažiavus Gegrėnų kaimo kapinių, pasukus į kairę, pavažiavus palei kanalą Gegrėnų-Getaučių keliu 1,1 km (yra dešinėje nuo kelio, pervažiavus kanalą, ties pirmu žymesniu kelio posūkiu į kairę).

Pūčkorių II piliakalnis. Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Užpelkių-Pūčkorių kelio išvažiavus iš miško, prieš Pūčkorius pasukus į dešinę per laukus ir pavažiavus 430 m.

Rotinėnų piliakalnis. Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje. Pasiekiamas Žemaičių Kalvarijos-Alsėdžių keliu pavažiavus 2 km, pasukus į dešinę link ūkininko sodybos, už 130 m (yra 100 m į vakarus, kitapus prie sodybos esančio tvenkinio).

Stalgėnų piliakalnis. Stalgėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Plungės-­Rietavo plento (164) Stalgėnuose pasukus į dešinę link Luknėnų, pavažiavus 750 m (yra dešinėje nuo kelio, tik pervažiavus Lukną).
Stanelių piliakalnis. Paukštakių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Palangos-­Šiaulių plento (A11) pasukus į Stanelius, jų centre pasukus keliu į dešinę ir pavažiavus 250 m (yra jo dešinėje, prieš posūkį į kairę ir žemyn).

Stirbaičių piliakalnis. Platelių seniūnijoje.

Surblių piliakalnis. Babrungo seniūnijoje. Pasiekiamas Didviečių-­Babrungėnų keliu pasukus į kairę link Surblių, pavažiavus iki Surblių centro, čia pasukus į kairę lauko keliuku, už 400 m, nusileidus į slėnį, paėjus į kairę per upelį (yra už upelio).

Šarnelės piliakalnis. Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje. Pasiekiamas Žemaičių Kalvarijos-Barstyčių keliu pravažiavus Šarnelę, paėjus 150 m į kairę, liepteliu perėjus kanalą.

Užpelkių piliakalnis. Platelių seniūnijoje. Pasiekiamas Platelių­-Gegrėnų keliu (yra į šiaurę nuo šio kelio sankryžos su Alsėdžių­-Dovainių keliu).

Varkalių piliakalnis. Nausodžio seniūnijoje. Pasiekiamas iš Plungės­-Kulių plento (166) Mardosuose staigiai pasukus į dešinę, pavažiavus keliuku 700 m (yra kairėje, kylant į Babrungo aukštutinę terasą).

Vieštovėnų piliakalnis. Nausėdžio seniūnijoje. Pasiekiamas Plungės-Kulių plentu, už Minijos pasukus keliuku į dešinę, pavažiavus 220 m, paėjus per pievą į dešinę 100 m (yra kitapus pievos).

Žemaičių Kalvarijos piliakalnis. Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje. Pasiekiamas Žemaičių Kalvarijoje nuo centro pavažiavus Alsėdžių link 200 m Alsėdžių gatve (yra kairėje gatvės pusėje, tik pervažiavus Varduvą).

Žernių piliakalnis. Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Plungės-Sedos plento už Dargaičių pasukus į kairę link Žernių, pavažiavus 450 m (yra 150 m į kairę nuo kelio, į šiaurės vakarus nuo trijų aukštos įtampos elektros linijų susikirtimo).

Rietavo savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Lopaičių piliakalnis. Tverų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Tverų-Varnių senojo plento ties jo žymesniu posūkiu į dešinę, kairėje prasidėjus miškui, pasukus į kairę pro sodybą ir paėjus 300 m (yra 200 m į šiaurę už sodybos, kalne, dešiniau).

Pauškių piliakalnis. Rietavo seniūnijoje. Pasiekiamas Skroblo-Girdvainių keliu pavažiavus iki kelio į dešinę (rodyklė „Aukštojo Tyro telmonologinis draustinis“), šiuo keliu iki galo, paėjus į pietus ir vakarus mediniu takeliu 200 m (yra 50 m į priekį, už pelkės stebėjimo bokštelio ­ trečia kalvelė salelėje).

Skaborų piliakalnis. Tverų seniūnijoje.

Skroblio piliakalnis. Rietavo seniūnijoje. Pasiekiamas Rietavo-Kulių keliu (yra neprivažiavus Jūros upės 50 m į dešinę).

Šiuraičių I piliakalnis. Tverų seniūnijoje. Pasiekiamas Tverų-Laukuvos keliu Šiuraičių centre pasukus į dešinę, už 100 m (yra už sodybos).

Šiuraičių II piliakalnis. Tverų seniūnijoje. Pasiekiamas Tverų-Laukuvos keliu Šiuraičių centre pasukus į dešinę, už 400 m (yra kairėje, priešais tvarkomą sodybą kelio dešinėj

Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Antkalnio piliakalnis. Dauparų - Kvietinių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Gargždų ­ Jokūbavo plento (216) Gribžiniuose pavažiavus 2,4 km Antkalnio link iki kelio galo, pasukus į kairę, už 330 m (yra dešinėje, už sodybos į Š 50 m ­ matyti beržynėlis).

Dovilų piliakalnis. Dovilų seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Dovilų fermų pavažiavus į pietvakarius keliu 400 m, pasukus į kairę, už 300 m - į dešinę keliuku į mišką 750 m (yra kelio gale).

Eketės piliakalnis. Sendvario seniūnijoje. Pasiekiamas iš Klaipėdos-­Palangos plento (A13) prieš Danę pasukus į dešinę link Pipirų, pavažiavus 3,5 km (yra dešinėje, krūmuose, pervažiavus Eketės upelį, tvenkinio šiauriniame krante). Galima pasiekti ir kiek anksčiau pasukus į dešinę, pakilus į aukštumą ir po to pasukus į kairę per tvenkinio užtvankos pylimą - yra už jo.

Gargždų piliakalnis. Vėžaičių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Gargždų­-Vėžaičių plento Lapių­-Maciuičių sankryžoje pasukus į kairę, už 100 m vėl pasukus į kairę ir pavažiavus 200 m (yra priekyje).

Gerduvėnų piliakalnis. Vėžaičių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Vilniaus-­Klaipėdos autostrados ties Vėžaičiais pasukus link Lapių, pavažiavus 1,3 km (nusileidus į Minijos slėnį), prieš Gerdaujės upelį pasukus į dešinę, 400 m iki miško krašto (yra kiek kairiau priekyje).

Jakų piliakalnis. Sendvario seniūnijoje. Pasiekiamas iš Klaipėdos-­Vilniaus autostrados (A1) pasukus į kairę link Lelių, po to už kanalo dešinėje pasukus į dešinę, 300 m palei kanalą, vėl į kairę, per laukus 200 m (vos žymus pakilimas).

Laistų piliakalnis. Priekulės seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Žardės piliakalnio 600 m einant į pietryčius per geležinkelį.

Maciuičių piliakalnis. Vėžaičių seniūnijoje. Pasiekiamas Gargždų­-Vėžaičių plentu pervažiavus Miniją ir už jos pasukus į dešinę link Lyverių vedančiu plentu, juo pavažiavus apie 500 m (yra kairėje nuo plento).

Mockaičių piliakalnis. Veiviržėnų seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Gargždų­-Švėkšnos kelio, pervažiavus Veiviržą Mikužiuose pasukus į kairę, už 1,1 km pervažiavus Kuisio upelį, pirmu lauko keliuku palei elektros liniją pasukus į kairę, pavažiavus 500 m iki čia esančios sodybos (yra priekyje, iškart už sodybos).

Norgėlų piliakalnis. Judrėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Veiviržėnų­-Judrėnų kelio pasukus į Endriejavą pro Mataičius, ties buvusiomis Norgėlų fermomis ­- į dešinę keliu, pavažiavus į rytus, pietus ir vėl į rytus (laukais) 1,3 km (yra kairėje).

Skomantų piliakalnis. Veiviržėnų seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Gargždų-­Švėkšnos kelio ties jo nežymiu posūkiu miške į kairę važiuojant tiesiai (į dešinę­-pietvakariuose) buvusiu ankstesniu keliu 450 m iki mašinų stovėjimo aikštelės (nuo jos eiti į kairę keliuku 100 m).

Veiviržėnų piliakalnis. Veiviržėnų seniūnijoje. Pasiekiamas Veiviržėnų-­Balsėnų keliu pravažiavus Veiviržą, pakilus iš jo slėnio, pasukus į dešinę pro čia esančius ilgus barakus ir pavažiavus lauko keliuku 400 m (yra neprivažiavus sodybos, priekyje, dešinėje -­ matyti grioviu apsupta papilio aikštelė).

Vyskupiškių piliakalnis. Veiviržėnų seniūnijoje. Pasiekiamas Veiviržėnų-Pėžaičių keliu pavažiavus 1,15 km, pasukus į kairę link sodybos ir jos neprivažiavus ­- į dešinę, iš viso 250 m (yra priekyje, kiek dešiniau).

Žvaginių piliakalnis. Endriejavo seniūnijoje. Pasiekiamas Žadeikių-­Kulių plentu pasukus į dešinę, link Ablingos memorialo ansamblio (yra 150 m į kairę nuo jo aikštelės).

Šilalės rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Bilionių piliakalnis. Bilionių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Kaltinėnų-Laukuvos plento (197) Bilionyse pasukus į dešinę, už 650 m lauko keliuku į dešinę pavažiavus 700 m (yra kairėje).

Biržų Lauko piliakalnis. Šilalės seniūnijoje. Pasiekiamas Šilalės-Vaitimėnų keliu nusileidus į Akmenos slėnį, jo pradžioje pasukus į dešinę, už 200 m (apaugusi kalva pievoje).

Burbiškių piliakalnis. Laukuvos seniūnijoje. Pasiekiamas Laukuvos-Varnių (per Drobūkščius) keliu Burbiškiuose pasukus į dešinę ir pavažiavus 1 km (yra už sodybos dešinėje, priekyje).

Burbiškių II piliakalnis. Laukuvos seniūnijoje. Pasiekiamas Laukuvos-Varnių (per Drobūkščius) keliu Burbiškiuose pasukus į dešinę ir pavažiavus 1 km (yra už sodybos dešinėje, priekyje).
Dapkiškės piliakalnis. Pajūrio seniūnijoje. Pasiekiamas iš Pajūrio-Bikavėnų kelio pasukus į Dapkiškę, jos pietiniame gale ties apleista sodyba pasukus į dešinę, pavažiavus lauko keliuku 850 m (yra 100 m į vakarus nuo sodybos-ūkio, tarp buvusio keliuko ir Jūros upės).

Dungeriukų piliakalnis. Upynos seniūnijoje. Pasiekiamas važiuojant nuo Varsėdžių rytinės dalies į šiaurės rytus vieškeliu į kairę, už vandentiekio bokšto pavažiavus į kairę 400 m.

Gardiškės piliakalnis. Palentinio seniūnijoje. Pasiekiamas iš Kaltinėnų-Varnių kelio, už Jaunodavos senkapio kairėje pasukus į kairę ir pavažiavus 800 m iki sunykusios sodybos vietos (yra kitoje kalvoje, į šiaurės vakarus už jos).

Gedminiškės piliakalnis. Kaltinėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Bytkaukio-Kaltinėnų kelio Gedminiškėje pasukus į kairę link Vosgirdų, pavažiavus 230 m, už kanalizuotos Yžnalės pasukus į dešinę 230 m (yra aukštumos viršūnėje, už apleistos sodybos).

Gedminiškės II piliakalnis. Kaltinėnų seniūnijoje. Piliakalnis pasiekiamas Kaltinėnų-Bytkaukio keliu pavažiavus 350 m, ties staigesniu kelio posūkiu į dešinę (vakarus) pasukus keliuku į kairę (rytus) ir pavažiavus 250 m iki sodybos pamiškėje, nuo jos paėjus Trako miško pietine dalimi į pietryčius 785 m (yra už trečios griovos, miške).

Gegužių piliakalnis. Upynos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Prienų-Upynos kelio už Kalvalių piliakalnio dešinėje, keliui darant posūkį į dešinę, pasukus keliuku į kairę laukais, jo gale - laukais dešiniau 1,2 km (yra mišku apaugusios kalvos pietinėje dalyje).

Gūvainių piliakalnis. Kvėdarnos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Žąsinalio–Gūvainių kelio, už 450 m pavažiavus į kairę (pietvakarius) ir praėjus pro lauko pakraštyje stovinčią sodybą (yra lauko kyšulyje, už daubos, apaugęs medžiais).

Indijos piliakalnis. Šilalės seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šilalės-Tauragės plento (164) Indijoje pasukus į kairę, pavažiavus 600 m, nusileidus į Akmenos slėnį, pasukus į dešinę pro antrą sodybą dešinėje ir paėjus 200 m.

Kalvalių piliakalnis. Upynos seniūnijoje. Pasiekiamas Prienų-Upynos keliu (yra jo dešinėje).

Kazokų piliakalnis. Upynos seniūnijoje. Pasiekiamas Iš Naujojo Obelyno-Varsėdžių kelio (per Kazokus), Kazokuose pasukus į kairę link Akmenos (Grigulių) ir prieš upę vėl pasukus į kairę - 360 m laukais (yra lauko šiaurės vakarų kyšulyje).

Kreivių piliakalnis. Šilalės seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šilalės-Pagramančio plento pasukus į kairę, į Pūtvę, joje pasukus į dešinę link Pagramančio, už staigaus kelio posūkio į dešinę pavažiavus 1 km, pasukus į dešinę, ir paėjus per laukus 440 m.

Kunigiškių piliakalnis. Pajūrio seniūnijoje. Pasiekiamas Jomantų-Lileikėnų keliu pavažiavus 1,3 km ir prieš didesnį kelio posūkį į dešinę pasukus į dešinę, 300 m pavažiavus nežymiu keliuku pro sodybą (yra pakrantės miške).

Leviškių piliakalnis. Šilalės seniūnijoje. Pasiekiamas Šilalės– Leviškių keliu, Leviškiuose pasukus į dešinę (pietvakarius) link kaimo centro, pervažiavus Lyties upelį ir nuo kairėje (pietryčių pusėje) esančių fermų paėjus į pietryčius 180 m (yra laukų pakraštyje, jau įsiterpęs į upelio slėnį).
Medvėgalio piliakalnis. Bilionių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Kaltinėnų-Laukuvos plento Pilėse pasukus į dešinę link Karūžiškės einančiu keliu (yra 150 m į dešinę nuo kelio, prieš kelio išsišakojimą).

Padievaičio piliakalnis. Kvėdarnos seniūnijoje. Pasiekiamas Kvėdarnoje, prieš pat bažnyčią pasukus į kairę Piliakalnio gatve link Padievaičio ir pavažiavus 1,7 km (yra 200 m į kairę nuo kelio).

Padievyčio piliakalnis. Laukuvos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šilalės-Laukuvos plento (162) pasukus į Šiauduvą, už 900 m pasukus į kairę dešinesniu miško keliuku ir pavažiavus 500 m (yra 100 m į kairę nuo keliuko).
Pagrybio piliakalnis. Kaltinėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Klaipėdos-Kauno autostrados Kaltinėnų-Upynos sankryžoje pasukus į kairę Kaltinėnų link (yra dešinėje nuo kelio, keliui tik pradėjus leistis į Akmenos slėnį).

Pakisio piliakalnis. Pajūrio seniūnijoje. Pasiekiamas iš Pajūrio-Jomantų plento Jomantų pradžioje pasukus į dešinę, pavažiavus keliu 800 m, pasukus į kairę 500 m iki sodybos (yra už jos).

Pavėžio piliakalnis. Kvėdarnos seniūnijoje. Pasiekiamas Šilalės-Kvėdarnos plentu (164) (yra 40 m į kairę, iškart už Vėžaus upelio).

Pilių piliakalnis. Kaltinėnų seniūnijoje. Pasiekiamas Kaltinėnų-Laukuvos plentu 1,2 km pavažiavus nuo Kaltinėnų (yra 100 m į dešinę. Į viršų veda rytine piliakalnio papėde nutiestas asfaltuotas kelias (grįžtama tokiu pat keliu vakarine papėde)).

Prienų piliakalnis. Upynos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Klaipėdos-Kauno autostrados (A1) Kaltinėnų-Upynos sankryžoje pasukus į dešinę Upynos link, pavažiavus 100 m (yra dešinėje).

Rubaičių piliakalnis. Šilalės seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šilalės-Žadeikių kelio Nevočiuose pasukus į dešinę link Rubaičių, prieš antrą didesnį kelio posūkį į dešinę pasukus į kairę lauko keliuku ir pavažiavus 400 m (yra kiek kairiau).

Rubinavo piliakalnis. Šilalės seniūnijoje. Pasiekiamas Šilalės-Pajūrio plentu (yra 100 m į dešinę nuo plento, pavažiavus 800 m į vakarus nuo kelio atsišakojimo į Kūtymus, iškart pasibaigus miškui).

Simėnų piliakalnis. Upynos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Bijotų-Skaudvilės kelio pasukus į Simėnus, juose nuo buvusių fermų pavažiavus tiesiai į pietryčius, kelio gale dar paėjus 200 m tiesiai į pietryčius - iš viso 750 m.

Treigių piliakalnis. Laukuvos seniūnijoje. Pasiekiamas Laukuvos-Treigių keliu (yra prieš Treigius, pasukus prieš kanalizuotą upelį į dešinę, už 200 m).

Vaičių piliakalnis. Šilalės seniūnijoje. Pasiekiamas Šilalės-Lomių keliu pravažiavus Akmeną, pasukus į kairę ir pavažiavus lauko keliuku pakrante 1,4 km iki sodybos (yra už jos į šiaurę, kitapus trumpos griovos).

Vedrių piliakalnis. Upynos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Naujojo Obelyno-Varsėdžių kelio, prieš Varsėdžius pasukus į kairę link Kazokų, pavažiavus 1,1 km ir pasukus į dešinę keliuku, laukais iki jų šiaurinio kiek dešinesnio krašto - iš viso 1 km (yra kitapus Akmenyno upelio).

Vilkų Lauko I piliakalnis. Pajūrio seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šilalės-Bikavėnų (per Spraudaičius) kelio pasukus į kairę link Kamščių, už miško pasukus į dešinę ir laukais bei krūmais paėjus į šiaurės vakarus 850 m (yra kitapus šlapios daubos).

Vilkų Lauko II piliakalnis. Pajūrio seniūnijoje. Pasiekiamas nuo pirmojo Vilkų Lauko piliakalnio Jūros pakrantės aukštuma prieš srovę į šiaurę paėjus 330 m (yra už Bario upelio).

Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Aukštupių piliakalnis. Žygaičių seniūnijoje. Pasiekiamas Požerūnų-Žygaičių plentu Aukštupiuose pervažiavus Aukštupį, pasukus į dešinę, už 200 m (yra sodybos teritorijoje ir dešiniau nuo jos).

Batakių piliakalnis. Batakių seniūnijoje. Pasiekiamas Batakiuose važiuojant iš vakarų, Ateities gatve priešais Ančią pasukus į dešinę Pilaitės gatve, už 120 m, prieš tiltą už namo Nr. 14 tvarto dešinėje, vėl pasukus į dešinę, už 50 m (yra kairėje, kitapus Ūkio upelio).

Dapkiškių piliakalnis. Tauragės seniūnijoje. Pasiekiamas Tauragės-Dapkiškių plentu pervažiavus Daubos upelį ir pasukus į dešinę, už 300 m (yra kiek dešiniau, už sodybos, lauko pakraštyje).

Gilandžių piliakalnis. Lauksargių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Greižėnų-Vilkyšių kelio, prieš Uplankio upelį ties sodyba dešinėje pasukus į dešinę ir paėjus per laukus 700 m, platesnio Uplankio slėnio pradžioje pasukus į kairę, už 100 m (yra kitapus Uplankio kanalo).

Greižėnų piliakalnis. Lauksargių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Greižėnų-Vilkyškių kelio, ties laukų pietrytiniu kraštu (Jūros slėnio pakraščiu) pasukus į kairę ir paėjus 450 m (yra dešinėje, ties didesniu lauko posūkiu į rytus).

Ivangėnų I piliakalnis. Skaudvilės seniūnijoje. Piliakalnių kompleksas datuojamas I tūkst. viduriu - XIV a. Pasiekiamas iš senojo Tauragės-Šiaulių plento (per Skaudvilę) Ivangėnuose pasukus į kairę lauko keliuku, pavažiavus laikantis kairės 400 m (yra kairėje, nusileidus į Suvirkštės slėnį).

Ivangėnų II piliakalnis. Skaudvilės seniūnijoje. Piliakalnių kompleksas datuojamas I tūkst. viduriu - XIV a. Pasiekiamas iš senojo Tauragės-Šiaulių plento (per Skaudvilę) Ivangėnuose pasukus į kairę lauko keliuku, pavažiavus laikantis kairės 400 m (yra kairėje, nusileidus į Suvirkštės slėnį).

Juškaičių piliakalnis. Skaudvilės seniūnijoje. Pasiekiamas Skaudvilės-Upynos keliu, Juškaičiuose, priešais kanalizuotą Minsnorą pasukus į kairę ir pavažiavus 270 m link čia esančios sodybos (yra į šiaurės vakarus už jos).

Kalniškių piliakalnis. Skaudvilės seniūnijoje. Pasiekiamas iš Bijotų-Skaudvilės kelio pasukus į Simėnus, juose nuo buvusių fermų pavažiavus tiesiai į pietryčius, kelio gale dar paėjus 200 m tiesiai į pietryčius - iš viso 750 m.

Kiukiškių piliakalnis. Gaurės seniūnijoje. Pasiekiamas iš Gaurės-Dargiškės kelio pasukus į dešinę link Kalniškių, pavažiavus iki kelio staigesnio posūkio į kairę, pasukus į dešinę ir pavažiavus 550 m tiesiai link piliakalnio vedančiu keliuku (yra jo gale).

Matiškių piliakalnis. Pagramančio seniūnijoje. Pasiekiamas Lengvenių-Gudlaukio keliu Matiškiuose, už kelio priartėjimo prie Jūros pasukus į dešinę, už 200 m (yra kairėje, privažiavus Jūros upės krantą).

Naujininkų piliakalnis. Pagramančio seniūnijoje. Pasiekiamas Tauragės-Šilalės plentu Pagramantyje pervažiavus Akmeną, pasukus pirmu keliu į kairę ir pavažiavus Akmenos dešiniuoju krantu 550 m (yra 100 m į dešinę, už sodybų).

Nosaičių piliakalnis. Skaudvilės seniūnijoje. Pasiekiamas Skaudvilės rytinėje dalyje iš senojo Skaudvilės-Kryžkalnio plento pasukus Kalnų gatve, pavažiavus 700 m (yra kairėje, įvažiavus į apleistus karjerus).

Pagramančio piliakalnis. Pagramančio seniūnijoje. Pasiekiamas iš Tauragės-Šilalės plento Pagramantyje, priešais Akmeną pasukus į dešinę Kreivių keliu ir pavažiavus 400 m (yra dešinėje, keliui kylant į kalną.
  
Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Antkalnės piliakalnis. Veliuonos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Jurbarko­-Kauno plento prieš Gystaus upelį pasukus į kairę link Šimkaičių, pavažiavus 1,7 km iki elektros linijos susikirtimo su keliu, ties susikirtimu ­ į dešinę, palei elektros liniją einančiu miško keliuku iki griovos 500 m (yra kitapus griovos, į pietus nuo elektros linijos, dešinėje, praretintame miške).

Antkalniškių piliakalnis. Jurbarkų seniūnijoje. Pasiekiamas Jurbarko-­Kauno plentu (141), pavažiavus Kauno link 3,5 km, pasukus į dešinę, 100 m iki sodybos šalia mišku apaugusios griovos, nuo jos lauko pakraščiu ­ 300 m į pietryčius, iki lauko kyšulio galo (yra miško pakraštyje).

Eržvilko piliakalnis. Eržvilko seniūnijoje. Pasiekiamas nuo miestelio centro prieš bažnyčią pasukus gatve į dešinę, už 100 m, į kairę, 50 m ir vėl į dešinę, už 500 m (yra priekyje už paskutinės sodybos, kiek dešiniau).

Jurbarko piliakalnis. Jurbarko mieste. Pasiekiamas Jurbarke iš Dariaus ir Girėno gatvės pasukus į kairę, į Vytauto Didžiojo gatvę, iš jos ­ į dešinę Mokyklos gatve, ja pavažiavus iki galo (yra gale, kiek dešiniau ­ prieš piliakalnį įrengta aikštelė su 1259 m. žyminčiu paminkliniu akmeniu).

Kalnėnų piliakalnis. Jurbarkų seniūnijoje. Pasiekiamas Jurbarke iš Muitinės gatvės pasukus į kairę Barkūnų gatve, pavažiavus 900 m į pietus iki vandens valymo įrenginių, toliau pro juos dešine puse 1 km lauko keliuku panemune į pietus ir pietvakarius.

Kartupėnų piliakalnis. Skirsnemunės seniūnijoje. Pasiekiamas Jurbarko - Kauno plentu (141) pavažiavus 1 km į rytus nuo Vytėnų pilies, tik perkirtus Kartupio upelį (yra kairėje).

Meškininkų piliakalnis. Jurbarkų seniūnijoje. Pasiekiamas Jurbarko ­ Skaudvilės plentu (198) Vajotuose pavažiavus į kairę žvyrkeliu 950 m ir antroje sankryžoje pasukus link mūrinės sodybos į dešinę 380 m, nuo jos paėjus per Vajotos upelį 330 m į šiaurės vakarus (yra priekyje, 50 m į vakarus nuo miško krašto).

Pašilių piliakalnis. Seredžiaus seniūnijoje. Pasiekiamas iš Seredžiaus - Butkiškės kelio Vitkūnuose pasukus į dešinę, į Pašilius, juose prieš sodybą pasukus į kairę, pavažiavus laikantis dešinės, prieš sodybą- vasarnamį pasukus į kairę ­- iš viso 2 km nuo Vitkūnų sankryžos (yra slėnio viršuje, 50 m į dešinę nuo kelio, prieš jam pradedant leistis į slėnį).

Raudonėnų piliakalnis. Raudonės seniūnijoje. Pasiekiamas iš Jurbarko­-Kauno plento (141) prieš Raudonę, pravažiavus kelią į Raudonėnus, iškart pasukus lauko keliu į kairę, už 550 m (yra kairėje, už pirmos sodybos kairėje ir šalia jos esančio tvenkinio).

Seredžiaus I piliakalnis. Seredžiaus seniūnijoje. Pasiekiamas važiuojant pro Seredžiaus bažnyčios pietinę pusę 400 m į vakarus asfaltuota gatve iki galo, nuo jo į vakarus ­ 100 m.
Seredžiaus II piliakalnis. Seredžiaus seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Jurbarko­-Kauno plento (141) centrinės Seredžiaus sankryžos miestelio žemutinėje dalyje pasukus keliu į dešinę ir toliau į kairę palei Nemuną ­- iš viso 600 m (yra kairėje).
Veliuonos piliakalnis. Veliuonos seniūnijoje. Pasiekiamas Jurbarko ­ Kauno plentu (141) Veliuonos centre pasukus į šiaurę (šiaurės rytinis kalnas -­ pagrindinis piliakalnis, šiaurės vakaruose -­ papilys).

Veliuonos II piliakalnis. Veliuonos seniūnijoje. Pasiekiamas Jurbarko­-Kauno plentu (141) prieš Veliuoną pervažiavus Gystaus upelį, pasukus į dešinę, 400 m lauko keliuku iki Nemuno kranto (yra kairėje).

Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Bulavėnų piliakalnis. Tytuvėnų seniūnijoje. Pasiekiamas Mosteikių-­Lyduvėnų keliu Bulavėnuose prieš upelį pasukus į dešinę, iki lauko galo ir toliau mišku - iš viso 450 m.

Burbaičių piliakalnis. Kukečių seniūnijoje. Pasiekiamas Kelmės­-Johampolio keliu (yra 200 m į kairę, išvažiavus iš miško, už sodybos).

Gabriejolės piliakalnis. Šaukėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šaukėnų­-Bubių plento (215) Juodlės miške pasukus į dešinę link Juodlės ežero, už 400 m pasukus į kairę link Vanagių, pavažiavus 2,1 km, pasukus miško keliuku į dešinę, už 600 m, ties didesniu keliuko posūkiu į kairę paėjus tiesiai vedančiu miško takeliu 200 m ir pasukus kitu takeliu į kairę 40 m. Piliakalnis yra Tytuvėnų miškų urėdijos Šaukėnų girininkijos 27 kv., sunkiai suran- damas, nes miške nėra aiškesnių orientyrų.

Galinių piliakalnis. Kražių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Kražių­-Akmenių kelio Galiniuose pravažiavus kanalą, pasukus į dešinę per laukus, kanalo gale - į dešinę - iš viso 1,1 km (yra laukų gale).

Gaučiškės piliakalnis. Liolių seniūnijoje. Pasiekiamas Liolių-­Gailių (per Flerijoniškę) keliu pavažiavus 1,1 km, pasukus į dešinę ir pavažiavus lauko keliuku 450 m (yra dešinėje).

Gudelių piliakalnis. Pakražančio seniūnijoje. Pasiekiamas Stulgių-­Karyznų keliu, sankryžoje į Šikšnius pasukus į kairę lauko keliuku, pavažiavus 600 m ir pasukus į dešinę, už 140 m (yra priekyje).

Kalniškių piliakalnis. Saukėnų seniūnijoje. Pasiekiamas Užvenčio-Kuršėnų plentu (159) nuo sankryžos Ramučiuose pavažiavus 1,3 km, kaimo šiaurinėje dalyje esančiu asfaltuotu keliu pavažiavus į kairę 400 m, toliau į dešinę 100 m ir gale vėl į kairę 50 m (yra kairėje).

Kalniškių piliakalnis. Vaiguvos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Vaiguvos-­Karklėnų (per Burčiškę) kelio Kiloniuose pasukus į kairę link Akmenių, pavažiavus 650 m ir už miško kairėje pasukus į kairę lauko keliuku 500 m (yra 100 m į šiaurę nuo naujo karjero, keliuko dešinėje).

Kubilių piliakalnis. Tytuvėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Kelmės-­Tytuvėnų plento (157) už Dubysos, prieš Mosteikius pasukus į kairę, pavažiavus 1,3 km, už Gryžuvos pavažiavus į dešinę, iki sodybos (yra į kairę nuo jos).

Pagryžuvio piliakalnis. Tytuvėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Kelmės-Tytuvėnų plento (157) pasukus į kairę, į Pagryžuvį, už 130 m (yra dešinėje, prieš Gryžuvą).

Papilalio piliakalnis. Vaiguvos seniūnijoje. Pasiekiamas Kelmės­-Kilonių keliu Papilalio šiaurinėje dalyje pasukus į kairę, lauko keliuku pavažiavus 1,3 km (yra kelio dešinėje, miške).

Papilių piliakalnis. Pakražančio seniūnijoje. Pasiekiamas Kražių­Grinių keliu Valpainių pradžioje pasukus keliuku į kairę, pavažiavus 1 km (yra dešinėje).

Paspąsčio piliakalnis. Kražių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Karklėnų­-Labūnavos kelio pasukus į kairę link Panakačio, už 900 m - į kairę 250 m.

Piltinės piliakalnis. Kražių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Karklėnų-­Žukaičių kelio pavažiavus 1,8 km už Bukantiškės, už staigesnio kelio posūkio į dešinę pasukus į kairėje esančią sodybą (yra 200 m į šiaurę nuo jos).

Plūsčių piliakalnis. Pakražančio seniūnijoje. Pasiekiamas Valpainių­-Stulgių keliu Plūsčiuose ties sodyba pasukus per laukus į dešinę, už 300 m (yra kairėje).

Puikiškės piliakalnis. Šaukėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Kelmės­-Šiaulių plento (E77) Aukštuolių sankryžoje pasukus į dešinę, į Laikšes, pavažiavus 1 km ir ties didesniu kelio posūkiu miške į dešinę pasukus į kairę, į mišką, paėjus miško keliuku 430 m (yra 100 m į kairę, kalvoje už daubelės, Tytuvėnų miškų urėdijos, Kelmės girininkijos 2 kv. rytinėje pusėje).

Šeduviškės piliakalnis. Liolių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Maironių-­Laugalio kelio nuo Laugalio fermų pavažiavus žvyrkeliu į vakarus 1,15 km (yra kelio kairėje, už jo staigaus posūkio į dešinę, miško pakraštyje).
Šilgalio piliakalnis. Kražių seniūnijoje. Pasiekiamas Kražių-­Kaltinėnų keliu Karyznose, už Ančios pasukus į dešinę, buvusiu bandokeliu pavažiavus iš viso 800 m iki naujos sodybos kalne, nuo jos pasukus į kairę ir vos žymu lauko keliu - 350 m (yra nusileidus nuo antros kalvos dešinėje).

Tytuvėnų piliakalnis. Tytuvėnų seniūnijoje. Pasiekiamas Tytuvėnuose pasukus į pietryčius link Pašakarnio, pavažiavus 1 km, priartėjus Bridvaišio ežerui, pasukus į dešinę keliuku, už 200 m (yra dešinėje nuo jo).

Vaidatonių piliakalnis. Pakražančio seniūnijoje. Pasiekiamas Stulgių-­Vaidatonių keliu už pralaidos kelyje, prieš kalną pasukus į dešinę, lauko keliuku pavažiavus 400 m iki antro lauko įlinkimo, skaičiuojant nuo rytinės pusės (yra kairėje, miške, lauko pakraštyje).

Vainagių piliakalnis. Šaukėnų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Bubių­-Šaukėnų plento einančiu keliu atvažiavus į Vainagius, juose pasukus į kairę, už 100 m - į dešinę už sodybos žvyruotu keliuku 100 m (yra priekyje).

Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Akmeniškių piliakalnis. Katyčių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Degučių-Sartininkų kelio (pro Žalpius), prieš pat Šyšą pasukus į dešinę, pavažiavus nežymiu miško keliuku 400 m (yra miške, pakilus iš slėnio, dešinėje).

Eidaičių piliakalnis. Gardamo seniūnijoje. Pasiekiamas iš Šilutės-Eidaičių plento, pravažiavus Tenenį Pašiliškiuose pasukus į kairę, už 1,1 km pasukus į kairę ir pavažiavus 850 m lauko keliuku bei palauke (yra lauko pietvakariniame kyšulyje, miške).

Gedikų piliakalnis. Švėkšnos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Švėkšnos-Kvėdarnos plento pasukus į dešinę, į Gedikus, juose priešais buvusias fermas pasukus į kairę, už kanalo - dešiniau, į Ašvos slėnį - iš viso 350 m (atskira apaugusi kalvelė pievoje).

Jomantų piliakalnis. Švėkšnos seniūnijoje. Pasiekiamas Inkaklių-Jomantų keliu, Jurgaičiuose, ties buvusiomis fermomis pasukus į kairę ir paėjus 450 m link Ašvos.

Juodžių piliakalnis. Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje. Pasiekiamas iš Žemaičių Naumiesčio-Degučių kelio pasukus į Juodžius, juose pavažiavus į dešinę 1 km (yra 100 m į kairę, už jaunomis eglaitėmis apsodinto lauko krašto).

Lazduonėnų piliakalnis. Vainuto seniūnijoje. Pasiekiamas iš Degučių-Sartininkų kelio pasukus į Lazduonėnus, iš jų centro keliuku pavažiavus į kairę 550 m iki jo pabaigos (yra kitame Lazduonos krante).

Lekių piliakalnis. Švėkšnos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Švėkšnos-Daukšaičių kelio, pro Alseikas pasukus link Šiūparių, už Padubrinio pasukus į kairę į Lekius, juose ties sodyba - į dešinę per drėgną pievą ir miško kraštą paėjus 250 m.

Paulaičių piliakalnis. Švėkšnos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Gardamo-Švėkšnos plento pavažiavus į kairę link Paulaičių, už 1,6 km - keliu į pietus - pietvakarius, už 300 m už griovio pasukus į dešinę lauko pakraščiu (yra už 500 m, lauko šiauriniame krašte).

Pavilnučio piliakalnis. Švėkšnos seniūnijoje. Pasiekiamas Švėkšnos-Saugų keliu pervažiavus Lendrupį ir pavažiavus į dešinę 150 m pro sodybą lauko keliuku (yra kairėje nuo kelio).

Sakūtėlių piliakalnis. Saugų seniūnijoje.

Stankaičių piliakalnis. Saugų seniūnijoje. Pasiekiamas iš Vilkyčių-Agluonėnų kelio, prieš Alsėnus pasukus į dešinę link Stonaičių, pavažiavus 2,1 km, miške, jau Klaipėdos rajone pasukus miško keliuku (yra rodyklė) į dešinę, pavažiavus 800 m laikantis labiau kairės (yra dešinėje, tik nusileidus į slėnį, miške).

Šiūparių piliakalnis. Švėkšnos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Švėkšnos-Daukšaičių kelio, pasukus pro Alseikas link Šiūparių, už Padubrinio, ties kelio į Lekius atsišakojimu, pasukus į dešinę, laukais pavažiavus 900 m (yra priekyje).

Uoksų piliakalnis. Švėkšnos seniūnijoje. Pasiekiamas iš Švėkšnos-Vilkyčių kelio, neprivažiavus Ašvos, prieš staigesnį kelio posūkį į kairę pasukus į dešinę ir pavažiavus 450 m link Pocių, Pociuose pasukus į kairę, pavažiavus 1,2 km laikantis labiau dešinės (yra lauko šiaurės rytiniame krašte, kelio dešinėje, prieš pat jam leidžiantis į slėnį).

Vanagių piliakalnis. Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje. Pasiekiamas nuo Žemaičių Naumiesčio bažnyčios takeliu paėjus į šiaurę 200 m.

Venckų piliakalnis. Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje. Pasiekiamas iš Žemaičių Naumiesčio - Šilutės plento Kulėšuose pasukus į dešinę žvyrkeliu Venckų link, už 700 m ant kalniuko pasukus į kairę žvyruotu keliuku, pavažiavus 100 m (yra kitapus Piliupio).

Žakainių piliakalnis. Gardamo seniūnijoje. Pasiekiamas iš Gardamo-Švėkšnos kelio pasukus į Žakainius, pavažiavus Užtenenio link, priešais Tenenį pasukus į kairę lauko pakraščiu einančiu keliuku, už 150 m (yra dešinėje, miškelyje).

Pagėgių savivaldybės teritorijoje esantys piliakalniai

Birštoniškių piliakalnis. Pagėgių seniūnijoje.  Jis minimas ir Pagėgių bei Būbliškės vardais. Pasiekiamas nuo Šiaulių-Sovietsko (Tilžės) plento (A12) sankryžos su Jurbarko­-Šilutės plentu pavažiavus link Pagėgių 530 m, pasukus į kairę miško keliuku, už 400 m (yra kairėje).

MilžinkalpisVilkyškių seniūnijoje. Dar vadinamas Šereiklaukio II piliakalniu. Pasiekiamas Vilkyškių­-Šereiklaukio keliu už buvusio Šereiklaukio dvaro pasukus į dešinę lauko keliuku ir pavažiavus 300 m (yra 100 m į dešinę ).

Kreivėnų piliakalnis. Pagėgių seniūnijoje. Pasiekiamas Greižpelkių­-Kulmėnų keliu neprivažiavus Kulmėnų, ties arčiausiai kelio prieinančiu miško kyšuliu pasukus į dešinę ir pavažiavus 550 m (yra kiek dešiniau, priekyje, lauko krašte).

Opstainių I piliakalnis. Vilkyškių seniūnijoje. Pasiekiamas Vilkyškių ­- Šereiklaukio keliu pavažiavus 2,2 km (yra 300 m į dešinę, neprivažiavus dešinėje kelio pusėje esančios užtvankos).

Opstainių II piliakalnis. Vilkyškių seniūnijoje. Pasiekiamas Vilkyškių­-Šereiklaukio keliu Opstainyse pasukus į dešinę ir pavažiavus 250 m (yra į dešinę nuo keliuko).

Rambyno kalnas.  Piliakalnis (45,4 m virš jūros lygio) yra 2 km į pietus nuo Lumpėnų, dešiniajame Nemuno krante. Legendomis ir padavimais garsėjantis Rambyno kalnas vasarą sulaukia tūkstančių turistų, susipažįstančių su Panemunės įžymybėmis.

Šereiklaukio piliakalnis. Piliakalnis yra Vilkyškių sen., Pagėgių sav., 1,1 km į p.v. nuo Jūros ir Nemuno santakos, 0,6 km į p.r. nuo Šereitlaukio k. evangelikų kapinių ir 0,2 km į šiaurės vakarus nuo Vilkyškių - Bitėnų kelio.

Vilkyškių piliakalnis. Piliakalnis yra Raudondvario k., Vilkyškių sen., 2,05 km į vakarus nuo Jūros dešinio kranto, 1,9 km į pietus nuo Jurbarko - Mikytų kelio, 0,4 km į šiaurės rytus nuo kelio iš Palumpių į Vilkyškių - Bitėnų kelią ir 0,15 km į pietvakarius nuo Vilkyškių - Bitėnų kelio.

Vartūliškių piliakalnis. Vilkyškių seniūnijoje. Pasiekiamas iš Vilkyškių-­Greižėnų kelio Barzūnuose pasukus į kairę, už 930 m pasukus į dešinę, pervažiavus upelį, pavažiavus 150 m ir pasukus į kairę 300 m (yra 100 m į dešinę, miško pakraštyje (matyti pylimas)).

Dvarai, rūmai, pilys



TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ



ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖ



ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ



SKUODO RAJONO SAVIVALDYBĖ



MAŽEIKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ



KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖ



PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖ



PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ



RIETAVO SAVIVALDYBĖ



KLAIPĖDOS RAJONO, MIESTO SAVIVALDYBĖS



TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ



JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ



RASEINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ


KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ



Gamtos paminklai 


Telšių rajono savivaldybė

Didysis akmuo Telšių r. Survilų g-ja, Jomantų miškas 
Aklaežeris „Vokštelis” Telšių r. Sydeklio k.
Skliausčių ąžuolas Telšių r. Skliausčių k.
Tado Blindos pušis Telšių r. Ubiškės g-ja (26 kv.), Byvainės miškas


Akmenės rajono savivaldybė

Papilės atodanga  Akmenės r. Papilės mstl.
Juodasis akmuo  Akmenės r. Žibikų k.
Dovydžių ąžuolas Akmenės r. Dovydžių k.
Užbrasčių ąžuolas Akmenės r. Užbrasčių k.
Žibikų ąžuolas Akmenės r. Žibikų k.
15-kamienė liepa Akmenės r. Papilės mstl.


Šiaulių rajono savivaldybė

Laumės akmuo Šiaulių r. Šaukėnų g-ja, Varputėnų miškas
Martyno akmuo Šiaulių r. Šaukėnų g-ja, Skaistgirio miškas
Urkuvėnų akmuo Šiaulių r. Šaukėnų g-ja (2 kv.), Varputėnų miškas
Bubių šešiakamienė eglė  Šiaulių r. Bubių g-ja (53 kv.), Paraudžių miškas
Bubių tuopos Šiaulių r. Bubių k.
Dugnų ąžuolas Šiaulių r. Paežerių g-ja (3 kv.), Dugnų miškas
Lieporių liepos Šiaulių r. Lieporių k.
Paežerių ąžuolas Šiaulių r. Paežerių g-ja (16 kv.), Paežerių miškas
Zuikiškės ąžuolas Šiaulių r. Bubių g-ja (17 kv.), Paraudžių miškas


Skuodo rajono savivaldybė
 
Barstyčių akmuo (Puokės akmuo) Skuodo r., Barstyčių sen., Puokės k.
Šauklių tundra Skuodo r., Mosėdžio sen.,Šauklių k.
Truikinų šaltinėlis (Šmitos versmė) Skuodo r., Aleksandrijos sen., Truikinų k..
Šilalės kūlis Skuodo r., Mosėdžio sen., Šilalės k..
Klauseikių kadagys Skuodo r., Aleksandrijos sen., Klauseikių k.
Kapų pušis Skuodo r. Lenkimai
Akmuo „Stabo kūlis”  Skuodo r. Krakių k.
Puokės akmuo  Skuodo r. Puokės k.
Šmitos versmė Skuodo r. Truikinų k. 
Pūkštės kalnas Skuodo r. Barstyčių miškas


Mažeikių rajono savivaldybė

Geidžių akmuo Mažeikių r. Spurganų k.
Storasis ąžuolas Mažeikių r. Gargždų k.
Storoji eglė Mažeikių r. Renavo k.
Juodeikėlių dvikamienė liepa Mažeikių r. Juodeikėlių k.
Bugenių ąžuolas Mažeikių r. Bugenių k.
Dapšių mitologinis akmuo Mažeikių r. Ruzgų k.


Kretingos rajono savivaldybė

Akmuo „Daubos kūlis” Kretingos r. N. Įpilties k.
Akmuo „Kulių bobelė”  Kretingos r. Benaičių k.
Akmuo „Laumės lova”  Kretingos r. Auksūdžio k.
Pelėkių akmuo Kretingos r. Pelėkių k.
Galdiko ąžuolas Kretingos r. Mažųjų Žalimų k.
Grūšlaukės ąžuolas Kretingos r. Grūšlaukės k.
Salantų ąžuolas Kretingos r. Salantų mstl.
Vaineikupio ąžuolas Kretingos r. Vaineikupio k.


Plungės rajono savivaldybė

Akmuo „Dievo stalas” Plungės r. Purvaičių g-ja, Keturakių miškas
Akmuo „Galąstuvas” Plungės r. Šašaičių k.
Pilelio šaltinis Plungės r. Paplatelės miškas
Plokščių šaltinis Plungės r. Plokštinės miškas
Auksalės pusiasalis Plungės r. Platelių ežeras
Kreiviškių pusiasalis Plungės r. Platelių ežeras
Mingėlos ąžuolas Plungės r. Vieštovėnų k.
Perkūno ąžuolas Plungės r. Plungės m.
Platelių liepa Plungės r. Platelių mstl.
Platelių vinkšna Plungės r. Platelių mstl.
Raganos uosis Plungės r. Platelių mstl.
Stirbaičių ąžuolas Plungės r. Stirbaičių k., Stirbaičių miškas


Klaipėdos rajono savivaldybė, Klaipėdos miesto savivaldybė

Akmuo „Baravykas”  Klaipėdos r. Dovilų g-ja (19 kv.), Dumpių miškas
Lapiškės akmuo Klaipėdos r. Lapiškės miškas
Storoji liepa Klaipėdos m. Minijos g-vė
Svencelės ąžuolas Klaipėdos r. Drevernos k.
Šernų ąžuolas Klaipėdos r. Dovilų g-ja (25 kv.), Šernų miškas


Tauragės rajono savivaldybė

Karklotės ąžuolas Tauragės r. Karklotės k.


Šilalės rajono savivaldybė

Didysis akmuo Šilalės r. Keberkščių k.
Drobūkščių akmuo Šilalės r. Drobūkščių k.
Gerugynės akmuo Šilalės r. Pakoplyčio k.
Gudirvių akmuo Šilalės r.  Gudirvių k.
Gūvainių akmuo Šilalės r. Gūvainių k.
Ilgočio akmenys Šilalės r.  Pailgočio k.
Kunigiškių akmuo Šilalės r. Kunigiškių k.
Lileikėnų akmuo Šilalės r. Lileikėnų k.
Pabremenio akmuo Šilalės r. Pabremenio k.
Pakoplyčio akmuo Šilalės r. Pakoplyčio k.
Rauško akmuo Šilalės r. Paežerio k.
Zuikiškės ąžuolas Šiaulių r. Bubių g-ja (17 kv.), Paraudžių miškas
Antininkų ąžuolas Šilalės r. Košių k.
Ręsčių uosis Šilalės r. Ręsčių k.
Visdžiaugų ąžuolas Šilalės r. Visdžiaugų k.


Jurbarko rajono savivaldybė

Avietiškių ąžuolas Jurbarko r. Avietiškių k.
Ąžuolų alėja Jurbarko r. Vidkiemio k.
Baublio ąžuolas Jurbarko r. Stulgių k.
Globio ąžuolas Jurbarko r. Stulgių k.
Milaičių ąžuolas Jurbarko r. Milaičių k.
Žvirblaukio ąžuolai (2) Jurbarko r. Žvirblaukio k.


Raseinių rajono savivaldybė

Akmenės akmuo  Raseinių r. Akmenės k.
Dubenuotas akmuo Raseinių r. Žalpių k.
Pakalniškių akmuo  Raseinių r.  Pakalniškių k.
Rinkšelių akmuo Raseinių r. Rinkšelių k.
Skirtino akmuo  Raseinių r. Paskirtinio k.
Gražusis ąžuolas  Raseinių r.  Plauginių miškas
Molavėnų ąžuolas  Raseinių r.  Molavėnų k.
Vienišoji pušis  Raseinių r.  Zvėgių miškas


Kelmės rajono savivaldybė

Ėrtelio akmuo Kelmės r. Pašimšės k.
Kriaučiaus akmuo  Kelmės r. Vileikių k.
Oreliškės akmuo Kelmės r. Oreliškės k.
Svilės šaltiniai Kelmės r. Svilės k.
Didysis ąžuolas Kelmės r. Gorainių k.
Elbarų ąžuolas Kelmės r. Elbarų k.
Kiaunorių ąžuolas Kelmės r. Kiaunorių k.
Martyno pušis Kelmės r. Užvenčio g-ja (13 kv.), Plikšilio miškas
Pabutkalnio ąžuolas Kelmės r. Pabutkalnio k.
Pakarčemio ąžuolas Kelmės r. Pakarčemio k.
Panūdžių ąžuolas Kelmės r. Panūdžių k.
Perkūnkalnio pušis Kelmės r. Užvenčio g-ja (35 kv.), Želvių miškas
Reibių ąžuolas Kelmės r. Reibių k.
Spunsčio ąžuolas Kelmės r. Paspunsčio k.
Šventragių ąžuolas Kelmės r. Šventragių k.


Neringos savivaldybė

Marių mergelio atodanga  Neringos m. Kuršių nerija
Agilos kopa Neringos m. Kuršių nerija
Angių kalnas Neringos m. Kuršių nerija
Karvaičių kopa Neringos m. Kuršių nerija
Lydumo ragas Neringos m. Kuršių nerija
Naglių ragas Neringos m. Kuršių nerija
Raganos kalnas Neringos m. Kuršių nerija
Skirpsto kopa Neringos m. Kuršių nerija
Urbo kalnas Neringos m. Kuršių nerija
Vecekrugo kopa Neringos m. Kuršių nerija
Vingio kopa Neringos m. Kuršių nerija


Šilutės rajono savivaldybė

Didžioji tuja Šilutės r.  Kintų g-ja (26 kv.), Kintų miškas
Pagrynių ąžuolas Šilutės r.  Šilutės m.
Raganų eglė Šilutės r. Vilkyškių g-ja, Vilkyškių miškas



 http://www.zemaitijosgidas.lt/lt/?cid=98915

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą